Elektroninė cigaretė. E-skysčio maišymo pagrindai.

10423
peržiūros

Kaip ir minėjau praeitame įraše – atėjo laikas straipsniui apie e-skysčius. Tiksliau, apie jų sumaišymą, kadangi nelabai ką daugiau turiu parašyti apie pačius e-skysčius ko nepaminėjau pirmajame straipsnyje.

Kaip ir rašiau straipsnyje apie el. cigarečių pagrindus, e-skystį sudaro pasirinkta konsentracija glicerino (angl. „Vegetable Glycerin“ arba tiesiog „VG“), propelinglikolio (angl. „Propilene Glycol“ arba – „PG“), aromatų bei nikotino. Maišant e-skysčius būtinai prireiks glicerino(VG) bei propelinglikolio(PG), o nikotinas bei aromatai yra nebūtini(kiek girdėjau, galima rūkyti vien tik gliceriną). Nežinau koks skonis be aromato, bet ir nelabai norisi pamėginti – neturėtų būti skanus garas, tad šio taip pat prireiks norint susimaišyti e-skysčio.

E-skysčio maišymui jums prireiks…

 • Glicerino (angl. „Vegetable Glycerin“ arba tiesiog „VG“)
 • Propelinglikolio (angl. „Propilene Glycol“ arba – „PG“)
 • Aromatų

Aromatai yra pagaminti glicerino(VG), propilinglikolio(PG) arba kitu pagrindu(nelabai įsivaizduoju kokiu – kiek pirkau buvo tik VG arba PG pagrindas).

 • Nikotino – pasirinktinai

Nikotinas būna įvairios koncentracijos. Nesvarbu kurią pasirinksite, svarbu viską tinkamai susiskaičiuoti prieš maišant. Nikotinas gali būti pagamintas glicerino(VG) arba propilinglikolio(PG) pagrindu(arba santykiu).

 • Talpos maišomam skysčiui

Talpos į kurią maišysite e-skystį. Galite rinktis arba plastikinę arba stiklinę talpą. Turėkite omenyje, jog plastikinę talpą sunkiau išplauti tarp maišymu, nebent maišysite to paties aromato skystį. Jei keisite – ilgainiui jis pritraukia ir kvapo ir skonio, o išplauti visiškai – gana sunku(nerašysiu apie tai, kadangi žinau tik teoriškai), tad rekomenduoju stiklinę talpą.

 • Guminių pirštinių

Visos medžiagos gali sudirginti odą, tad rekomenduojama devėti gumines pirštines.

 • Be viso šito jums prireiks dar keletos daiktų priklausomai nuo to ką pasirinksite – maišyti pagal svorį ar kiekį – skaitykite žemiau…

Kaip pasirinkti tinkamą glicerino ir propilinglikolio santykį?

Viskas priklauso nuo jūsų skonio. Galite pasižiūrėti kokio santykio e-skystį garinate dabar, nors ne visi gamintojai parašo sudedamasias dalis. Asmeniškai man geriausias 70% glicerino bei 30% propilinglikolio santykis(70/30 VG/PG). Beje, jei naudojatės sub-ohm kaitikliais, būtent didesnis VG kiekis yra rekomenduojamas ir yra populiaresnis. Pagalbai – grafinė įliustracija žemiau:

E-skysčio receptai

Kaip ir maisto receptų, taip ir e-skysčio receptų galima rasti internete. Aš naudojuosi e-liquid-recipes. Turėkite omenyje, jog receptai yra įkelti vartotojų, tad reiktų atsirinkti, kuriuos norėtumėte išmėginti bei pasikoreguoti receptą pagal turimą nikotino stiprumą. Taip pat, žinoma, galite pamėginti ir google paiešką.

Jeigu visgi norite susimaišyti savo originalaus skysčio(arba paredaguoti esamą pagal savo VG/PG santykį/nikotino kiekį), reikės skaičiuoti kiek visko reikės. Tam į pagalbą ateina internetiniai įrankiai – skaičiuotuvas. Mano naudojamas taip pat iš  e-liquid-recipes, tad ir apžvelkime jį.

Prieš tai reikėtų žinoti kokios bazės nikotiną bei skonius turite –  glicerino ar propilinglikolio(VG ar PG). Beje, nikotinas gali būti ir VG/PG santykiu. Dažniausiai visą tai rasite tiesiog ant buteliuko ar pakuotės, kartais teks pasinaudoti google ar parduotuvės pagalba.

Apsilankius e-liquid-recipes puslapyje, spaudžiate ant viršuje meniu esančios „Create Recipe“ nuorodos.

Ir matote skaičiuotuvą kaip parodyta paveikslėlyje aukščiau. Visa tai ganėtinai aišku, tačiau peržvelkime tai.

Amount to make – kiekis galutinio produkto mililitrais.

Desired strength – kokio nikotino stiprumo e-skystį gaminsite miligramais vienam mililitrui. Taip pat nurodoma ir ant pirkto e-skysčio buteliukų.

Use vape-ready nicotine base – iš anksto sumaišytas nikotinas su glicerinu(VG) bei propilinglikoliu(PG). Taip pat nesu niekada naudojęs.

Suggested steep time – rekomenduojamas stovėjimo laikas – apie tai vėliau 🙂

Flavor – skoniai. Skoniai, kaip minėjau anksčiau, yra VG arba PG bazės, tad reikės pasirinkti atitinkamai.

Prie visų šių skilčių įrašome kiekį skystyje procentais.

Maišymas

Žemiau kalkuliatoriaus matome „pagamintą“ receptą – kiek ir ko pilti. Galite receptą išsisaugoti privačiai arba pasidalinant su kitais. Tuo vadovaujantis pradedame maišymą:

Maišyti e-skysčius galima 2-ais būdais: pagal svorį arba kiekį. Pagal kiekį niekada nemaišiau, kadangi reikia daugiau kruopštumo(aš nesu pats kruopščiausias). Skirtumas tarp šių dviejų būdų yra tas, jog maišant pagal svorį lengviau ir greičiau pagaminsime didesnį kiekį skysčio. Nepaisant to, aš pasirinkau maišymą pagal svorį nepriklausomai nuo kiekio, bet pradėjau maišyti po 60ml, dabar maišau po 250ml.

Be to ką minėjau pradžioje straipsnio, maišant pagal svorį jums tikrai prireiks svarstyklių – tokių, kurios rodytų bent 0.1 gramo tikslumu(idealiausia būtų 0.01 gramo tikslumu). Jei maišote pagal kiekį – pipečių(arba švirkštų), kurios parodytų paimto skysčio kiekį.

 

Pats maišymo procesas jau tūrėtų būti aiškus – pilate visko tiek, kiek rodo receptas. Jei vis dar neaišku – padedate buteliuką ant stalo, jei maišote pagal kiekį, arba, jei maišote pagal svorį, ant svarstyklių(nuimate taros svorį, jei svarstyklėse tokia funkcija yra) ir pilate visko tiek kiek reikia – eiliškumas nesvarbus.

Kaip minėjau aukščiau – parašysiu ką reiškia Suggested steep time. Kadangi ingridientai turi tarpusavyje gerai susimaišyti – jie turi gauti laiko pastovėti. Tai ir yra steep time. Žinoma, gerai suplakame prieš padedant juos į tamsią ir vėsią vietą, bei paplakame buteliukus kartas nuo karto). Kai kurie e-skysčiai su aromatais susimaišo lengvai ir juos galima garinti vos tik sumaišius ir suplakus, tačiau sakoma, jog tikrasis skonis pasijus tik palaikius juos tam tikrą laiką. Nepaisant to, vaisinių skonių e-skysčius pradedavau garinti iš karto ir didelio skirtumo nepajusdavau. Jei neleisite e-skysčiui pastovėti – prieš ipilant e-skysčio į e-cigaretę visada buteliuką suplakite, nes nikotinas(arba aromatai) gali nusėsti į apačia. Nors tai priklauso nuo daugiau faktorių – suplakti buteliuką prieš isipilant – nesunku. Dažniausiai vaisiniai aromatai turi trumpesnį steep’inimo laiką, galima garinti, kad ir ką tik pagaminus. Tabako aromatus reikėtų palaikyti ilgiau, o kreminius skonius ilgiausiai. Visus e-skysčius rekomenduojama palaikyti porą savaičių, tačiau kitus e-skysčius gali reikėti palikti ir ilgiau, kad pasiektų savo geriausią skonį.

Kaip nuspresti kiek laiko laikyti e-skystį sumaišius jei receptą pasigaminote patys? Pamėginkite pagarinti e-skystį iškart sumaišius(jei tai vaisiniai aromatai), po kelių dienų, po savaites ir žiūrėkite ar pajausite skirtumą. Tam ir yra skirti užrašai  e-liquid-recipes svetainėje.

Kaip pagreitinti steep’inimo laiką?

Yra būdų pagreitinti steep’inimo laiką, tačiau niekada nesu nieko daręs apart laikant juos tiesiog spintelėje. Už šiuos būdus neprisiimu atsakomybės, nes tai keletas mano neišmėgintų būdų, kuriuos radau internete:

 • Galima e-skysčius sudėti į plastikinį maišelį ir pamerkti į šiltą vandenį(ne per karštą, tačiau ir ne kambario temperatūros).
 • Galima netgi įdėti į slow cooker’į(lėtpuodį?). Įpilti truputi vandens, įdėti e-skysčius į plastikinį maišelį ir nustatyti mažiausią temperatūrą. Bei nepamiršti kartais pamaišyti 🙂
 • Galima įdėti į ultrasonic cleaner’į(valymas ultra garsu). Tiesiog įpilkite truputį šilto vandens ir įjunkite prietaisą. Ultra garso bangų vibracija padės e-skysčio molekulėms susimaišyti greičiau.

Tai tiek. Kaip visada: Ko nors trūksta? Yra klaidų tekste? Turite klausimų? Parašyk komentarą!

arba parašyk – kontaktai 🙂

3 KOMENTARAI

 1. of course like your web site however you have to test the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling issues and I to find it very troublesome to inform the truth then again I¦ll certainly come back again.

PALIKTI KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here