Elektroninė cigaretė. Kaitikliai

3188
peržiūros

Hey! Kadangi  pirmasis straipsnis apie elektronines cigaretes ir garinimą yra gana gausiai skaitomas – pagalvojau, jog parašysiu truputį daugiau straipsnių apie garinimą. Sekantis straipsnis bus apie e-skysčius ir turėtų pasirodyti už keletos dienų, o šį kartą pačios el. cigaretės dalį – kaitiklius.

Standartiniai ir sub-ohm kaitikliai ir jų skirtumai

Katikliai būna 2-jų tipų: standartiniai kaitikliai ir sub-ohm kaitikliai. Standartinių kaitiklių varža būna didesnė nei 1Ω, kai tuo tarpu sub-ohm kaitiklių, kaip išduoda ir pats pavadinimas, varža būna mažesnė nei 1Ω. Apie omus ir varžą galite paskaityti vikipedijoje.

Sub-ohm kaitikliai pagrinde naudojami su elektroniniais bei mechaninias modais, todėl išgarinamo skysčio kiekis ganėtinai daug skiriasi nuo standartinių įrenginių su įprastais kaitikliais. To pasekoje, garinant su sub-ohm kaitikliu išpučiama daugiau garų, sugarinama daugiau skysčio(dėl to vertėtų garinti mažiau nei 6mg nikotino turintį skystį).

Dar vienas esminis skirtumas tarp šių kaitklių – oro srautas. Standartinai kaitikliai turi mažesnes skylutes orui bei retai būna reguliuojamos, kai tuo tarpu sub-ohm kaitikliai turi 2 ar daugiau skylių orui, kurias galima pridaryti ir sumažinti oro srautą.

SVARBU! Sub-ohm kaitiklius galima naudoti tik ant tam pritaikytų įrenginių! Dėl suderinamumo perskaitykite savo įrenginio varžos ribą. Sub-ohm kaitiklius TIKRAI galima naudoti ant visų elektroninių bei mechaninių modų.

Oro srautas

Sub-ohm kaitkliai turi reguliuojama oro srautą. Didesnis oro srautas padės išpūsti didesnius garų debesis, bet bus perduodama mažiau e-skysčio skonio, kai tuo tarpu mažiau oro – daugiau skonio, bet mažiau garų. Visada derėtų pažaisti su oro srautu ir susirasti „saldžiąją“ vietą. Beje, nepamirškite, jog oro srautas padeda kaitikliui atvėsti. Sumažinus oro srautą, kaitiklis greičiau įkais, tad derėtų palaukti tarp garinimų.

Sub-ohm kaitiklių tipai

Sub-ohm kaitikliai taip pat yra keletos tipų:

 • sub-ohm kaitikliai (sub-ohm Tank)
 • RDA (Rebuildable Dripping Atomizer)
 • RTA (Rebuildable Tank Atomizer)
 • RDTA (Rebuildable Driping Tank Atomizer)

Sub-ohm kaitikliai(sub-ohm tank) – labai panašūs į standartinius kaitiklius. Turi e-skysčio talpą, o jos viduryje – katinimo spiralė ir vata(katinimo galvutė). Turi keičiamas galvutes, o garinimui reikia tik įpilti skysčio į talpą.

Pliusai:

 • Kaitinimo galvučių pakeitimas greitas ir lengvas, tereikia išsukti senąją kaitinimo galvutę ir įsukti naują.
 • Galima garinti tol, kol talpoje yra skysčio.

Minusai:

 • Keičiant kaitinimo galvutę – talpoje negali būti e-skysčio. Perdeginus ar kitaip sugadinus(ar susidevėjus) kaitinimo galvutei – reikės skystį pašalinti.
 • Brangesnis kaitinimo galvučių keitimas lyginant su kitais tipais.
 • Yra labai minimaliai reguliuojamas – negalima pasirinkti norimos varžos, tik iš tų, kokios varžos galvutės yra gaminamos.

RTA (Rebuildable Tank Atomizer) – perrenkami kaitikliai(apie perrenkamus kaitiklius skaitykite žemiau), kurie, kaip ir sub-ohm kaitikliai, turi talpą skysčiui. Pati spiralė bei vata – viduryje e-skysčio talpos.

Pliusai:

 • Kaitinimo galvutė yra perrenkama, tad galima pasirinkti norimą varžą.
 • Perrenkamos kaitinimo spiralės – pigesnės.

Minusai:

 • Užima daugiau laiko perrenkant galvutes.
 • Perrenkant kaitinimo galvutę – talpoje negali būti e-skysčio. Perdeginus ar kitaip sugadinus(ar susidevėjus) kaitinimo galvutei – reikės skystį pašalinti.
 • Pati galvutė turi mažiau vietos spiralėms bei vatai lyginant su RDA, RDTA.

RDA (Rebuildable Dripping Atomizer) – perrenkami kaitikliai, kurie neturi e-skysčio talpos – skystis yra lašinamas tiesiogiai ant vatos tarp garinimų(kai vata pradeda džiūti). Viršus tiesiog numaunamas – nereikia atsukinėti norint užlašinti e-skysčio.

Pliusai:

 • Perrinkti kaitinimo spiralę bei vatą lengviau nei RTA tipo kaitikliuose – yra daugiau vietos.
 • Galima pasirinkti norimą varžą.
 • Perrenkamos kaitinimo spiralės – pigesnės.
 • Nešiojantis kišenėje – skystis neišbėgs, kadangi neturi talpos skysčiui.

Minusai:

 • Neturi e-skysčio talpos, tad reikia užlašinti skysčio kas 2-5 garinimus(priklauso nuo nustatymų).
 • Galima patvindyti arba sudeginti vatą. Patvindžius(užlašinus per daug skysčio) – įtrauksite e-skysčio į burną, kažkiek skysčio išbėgs pro oro angas. Taip pat, užlašinus per mažai skysčio – rizikuojate sudeginti vatą. Tačiau tai tik laikinas minusas – kol įprasite.

RDTA (Rebuildable Driping Tank Atomizer) – galite spėti iš pavadinimo, jog tai RDA bei RTA junginys. Viršuje yra RDA tipo kaitiklis, o apačioje – skysčio talpa. Tiesa, viršus nuo RDA skiriasi, nes pagrinde yra skylės, kuriose yra vata(dauguma naujų RDA kaitiklių dabar gaminami su pagrindo pasirinkimu – spėju, jog dežutėje yra du pagrindai – su skylėmis ir be). Vata sudrėkinama tiesiog pavertus kaitiklį – skysčio talpoje esantis skystis apmerkia ir sudrėkina vatą.

Pliusai:

 • Perrinkti kaitinimo spiralę bei vatą lengviau nei RTA tipo kaitikliuose – yra daugiau vietos.
 • Galima pasirinkti norimą varžą.
 • Perrenkamos kaitinimo spiralės – pigesnės.
 • Turi skysčio talpą, tad garinti galima ilgiau. Yra RDTA tipo mod’ų, kurie turi integruotą e-skysčio talpą, o ant viršaus užsukamas RDA(dauguma naujų RDA turi pagriną su skylėmis). Kai kurių tokių mod’ų talpa – net 9-10ml, tad pakaks visai dienai.

Minusai:

 • Galima patvindyti arba sudeginti vatą. Patvindžius(pavertus/apvertus kaitiklį per ilgai) – įtrauksite e-skysčio į burną, kažkiek skysčio išbėgs pro oro angas. Taip pat, per mažai sudrėkinus vatą – rizikuojate ją sudeginti. Tačiau tai taip pat tik laikinas minusas – kol įprasite.

Perrenkami kaitikliai

Kaitiklis susideda iš 2-jų dalių – kaitinimo spiralės bei vatos. Katinimo spirales galima susisukti pačiam, nusipirkus vielos skirtos garinimui arba nusipirkti jau pagamintas. Apie spiralių gaminimą nesiplėsiu – gaminausi pradžioje pats, bet dabar tiesiog patogiau nusipirkti jau pagamintas.

RDA bei RDTA kaitikliai dažniausiai turi 2-jų polių pagrindą, tad galima pasigaminti kaitiklį iš 2-jų spiralių. Nepamirškite, jog įdedant dvi spirales, bendra varža bus dvigubai mažesnė. Pvz: Įdedant dvi spirales, kurių varža yra 1Ω, bendra kaitiklio varžą bus 0.5Ω.

Pats perrinkimas nėra labai sudėtingas, tačiau reikia truputį praktikos. Tiesa pasakius, RTA kaitiklį mėginau perrinkti keletą kartų, nes pirmieji buvo nepavykę. Bent man – ten labai mažai vietos pirštams 🙂 RDA bei RDTA pavyko iš pirmojo karto – daug vietos bei laisvės 😀 Apie perrinkimą nerašysiu, nes lengviau pažiūrėti video medžiaga – Nuoroda į youtube paiešką.

Ko nors trūksta? Yra klaidų tekste? Turite klausimų? Parašyk komentarą!

arba parašyk – kontaktai 🙂

4 KOMENTARAI

 1. There are some fascinating time limits in this article but I don’t know if I see all of them heart to heart. There may be some validity but I’ll take maintain opinion till I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as effectively

 2. The subsequent time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I imply, I do know it was my choice to read, but I actually thought youd have one thing interesting to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you may repair for those who werent too busy on the lookout for attention.

 3. I used to be very pleased to search out this internet-site.I wished to thanks for your time for this excellent learn!! I undoubtedly enjoying each little little bit of it and I’ve you bookmarked to check out new stuff you weblog post.

 4. I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself? Plz reply back as I’m looking to create my own blog and would like to know wheere u got this from. thanks

PALIKTI KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here