Kodėl sprogsta elektroninės cigaretės?

2869
peržiūros

Neaišku kodėl, tačiau internete gana dažnai matau sprogstančias elektronines cigaretes(video facebook’e, straipsniai…) ir niekas nepaaiškina kodėl tai įvyksta. O gal paaiškina, tik žmonės neskaito tokių straipsnių kaip ir aš pats? Bet kuriuo atveju, skaitant komentarus atrodo, jog ne. Taip nukreipiama kaltė pačiai elektronine cigaretei, tačiau taip manyti klaidinga – kaltas vartotojas arba retu atveju – pigi kiniška elektroninės cigaretės kopija(taip, dauguma elektroninių cigarečių gaminamos kinijoje, tačiau didieji gamintojai tai atlieka kokybiškai).

Pamenate Samsung Note sproginėjančius telefonus? Kaltas gamintojas. Taip pat kaltas gali būti ir niekada gyvenime negirdėtas elektroninių cigarečių brand’as, kuris negamina labai kokybiškų prietaisų, nors kaina ir vylioja. Tačiau, pamirškime būtent šį faktorių ir pereikime prie pagrindinio klausimo – kodėl sprogsta elektroninės cigaretės?

Baterija – pavojingas daiktas

Vienas straipsnis apie sprogusią elektroninę cigaretę ir antras taip pat(abu anglų kalba). Žinoma, abiejuose straipsniuose rašoma, jog vartotojas elgėsi neatsakingai. Jungtinėse Amerikos Valstijose užregistruota 25 įvykiai dėl sprogusių elektroninių cigarečių tarp 2009 bei 2014 metų. Ne tiek ir daug, tačiau pačių el. cigarečių populiarumas nuo to laiko gerokai paaugo.

Dauguma el. cigarečių turi ličio jonų baterijas ir tai yra didžiausia grėsmė. Tai ir sprogsta elektroninėje cigaretėje. Tokios baterijos sprogimo tikimybė didėja paveiktos slėgio, pavyzdžiui – keliaujant lėktuvu. Tačiau normaliomis sąlygomis tikimybė labai maža – vos vienas iš milijono.

„Baterija sprogsta, kai elektrolitai įkaista iki virimo temperatūros, slėgis vidinėje baterijos dalyje pakyla iki tol, kol baterijos galuose sutrukinėja(atsilupa) apsauginė plėvelė ir slėgis išleidžamas pro atsidariusį plyšį.“

Nors el. cigaretėje viskas vyksta kiek kitaip:

„Kai baterijos apsauginė plėvelė(baterijos galuose) įplyšta, įtrūksta – slėgis el. cigaretės baterijų kameroje greitai pakyla ir apsauginė plėvelė iškart sutrūkinėja. To pasekoje, dėl baterijos ir baterijų kameros  kaltės, arba vieno iš jų, gali priversti el. cigaretės dalis skrieti per patalpą kaip kulka. Tokios pat baterijos nešiojamame kompiuteryje, tačiau viskas vyksta kiek kitaip – kadangi plastikinis baterijos dėklas yra pagamintas kuo tvirčiau – baterija sprogsta viduje dėklo ir pradeda degti“

Kokios baterijos saugios naudoti?

Aukščiau matote iliustraciją kokią bateriją saugu naudoti. Vienintelis saugus baterijos stovis – švari apsaugine plėvele be jokių įtrūkimų ar įplyšimų.

Kodėl sprogsta baterijos elektroninėje cigaretėje?

Trumpai – baterijos elektroninėje cigaretėje sprogsta įkaitusi(pvz. palikta prie tiesioginių saulės spindulių), trumpas jungimas arba baterija įkrauta per daug.

Įprastai, baterijos yra apsaugotos nuo trumpų jungimų bei per didelio įkrovimo, bet… Elektroninės cigaretės dažnai turi USB lizdą per kurį galima krauti baterijas. Dažna klaida – įkrauti baterijas ne su gamintojo patvirtintais pakrovėjais – vistiek USB lizdas toks pat ir elektroninė cigaretė reaguoja į baterijų įkrovimą. Beje, net 80% baterijų elektroninėse cigaretėse sprogsta būtent įkrovimo metu!

Naudojant tokius pakrovėjus ir nepatikrinus ar jo galingumas tinkamas – rizikuojate. Jei naudojamas didesnės įtampos pakrovėjas – didėja rizika įkaitinti bateriją. Įkaitinus bateriją – elektrolitai gali pasiekti virimo temperatūra… O kas vyksta tuomet – jau žinote. Jei ne – skaitykite aukščiau 😀

Taip pat, yra tikimybė surinkti prietaisą blogai, bet tik tuo atvejų jei turite mechaninį mod’ą. Tai galioja tik mechaniniams mod’ams, kadangi elektroniniai mod’ai ir įprastos el. cigaretės turi apsauga nuo trumpų jungimų bei per mažos varžos kaitiklyje. Taip pat, nenaudokite per daug galingos baterijos savo įrenginiuose. Visa tai gali priversti bateriją įkaisti.

Nesprok!

Apsisaugok nuo baterijos sprogimo. Visada naudok gamintojo patvirtintus pakrovėjus, pirkite tik kokybiškas prekes, prižiūrėkite savo baterijas – nuvalykite jas, patikrinkite ar nėra sutrūkinėjusi apsauginė plėvelė, jei turite mechaninį mod’ą – nepriveržkite baterijos per stipriai!

Yra tikimybė, jog baterija vis tiek sprogs(kaip ir mobiliųjų telefonų) – tačiau galima tikimybę sumažinti iki minimumo. Jei baterija įkaista – jei įmanoma, nuneškite ją toliau nuo legvai užsiliepsnojančių daiktų bei išimkite bateriją, kol bus galima ją saugiai išmesti.

4 KOMENTARAI

  1. I simply could not go away your site before suggesting that I actually enjoyed the usual information a person provide to your guests? Is gonna be again regularly in order to check up on new posts.

  2. With every little thing which seems to be developing inside this specific subject material, many of your perspectives happen to be rather stimulating. However, I am sorry, because I do not subscribe to your entire strategy, all be it radical none the less. It appears to everybody that your commentary are not totally justified and in reality you are generally yourself not fully certain of the assertion. In any case I did enjoy reading through it.

  3. Simply wanna remark on few general things, The website style and design is perfect, the written content is rattling fantastic. „Art for art’s sake makes no more sense than gin for gin’s sake.“ by W. Somerset Maugham.

PALIKTI KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here